Warsztaty dla doradców zawodowych “REKRUTACJA – WPROWADZENIE”

W ramach realizacji projektu promującego kształcenie zawodowe „Mój zawód – moja przyszłość” Biuro Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu wspólnie z radomskimi firmami: KPS Food i TREND GLASS 23 stycznia 2020 roku zorganizowało pierwszy z serii warsztat dla doradców zawodowych pt.: „Rekrutacja – wprowadzenie”. Wydarzenie miało na celu zapoznanie doradców z procesami produkcji w firmach oraz najnowszymi narzędziami i zasadami stosowanymi w procesie rekrutacji. W warsztatach wzięło udział 26 doradców zawodowych z 18 radomskich szkół podstawowych i 8 radomskich szkół ponadpodstawowych.

W pierwszej kolejności uczestnicy warsztatów odwiedzili firmę KPS Food gdzie zostali powitani przez prezesa firmy – pana Jarosława Krzyżanowskiego, a następnie zwiedzili park produkcyjny firmy.

Część warsztatowa odbyła się w siedzibie firmy TREND GLASS, gdzie prelegenci: pani Izabela Mikulska – Pysiak – senior branch manager (Randstad Polska) i  pan Michał Kaleta – dyrektor operacyjny (Trend Glass) w interesujący sposób przedstawili jak wygląda obecnie rynek pracy i jak będzie on się przedstawiał w przyszłości oraz zobrazowali kandydata do pracy – 2020+. Pani Magdalena Garbacz z firmy Durr szczegółowo omówiła jakie elementy powinno zawierać profesjonalne CV, a pani Jolanta Pilecka z firmy PMP przedstawiła szerokie spectrum narzędzi do skutecznego poszukiwania pracy.

Gospodarzem i koordynatorem warsztatów był pan Michał Kaleta – dyrektor operacyjny w firmie TREND GLASS, który po części networkingowej zorganizował wycieczkę po firmie dla wszystkich uczestników warsztatów.

Zobacz podobne aktualności