Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu świętowało 25-lecie powstania

Przybliżenie bogatej historii działalności Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu, misja placówki oraz wyzwania jakie przed sobą stawia na przyszłość, to jedne z głównych punktów uroczystych obchodów 25- lecia. Placówka przy ul. Kościuszki swój jubileusz świętowała 15 grudnia. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele CKZ, zaprzyjaźnionych firm, placówek oświatowych, Urzędu Miejskiego w Radomiu na czele z Katarzyną Kalinowską, zastępcą prezydenta miasta.

Uroczystego otwarcia dokonał Piotr Zarzyka, dyrektor CKZ. Gospodarz wspomniał o tym jak ważne jest przygotowanie do zawodu. – Naszą placówkę przez ostatnie 25 lat opuściło wielu uczniów. Dziś są wziętymi fachowcami w swoich dziedzinach – podkreślił Piotr Zarzyka.

Goście zwiedzili obiekt, w którym znajdują się pracownie dydaktyczno- tematyczne a także zobaczyli nowoczesną obrabiarkę CNC, firmy DMG Mori, która trafiła do CKZ specjalnie na jubileusz.

Misją Centrum Kształcenia Zawodowego jest kształcenie zawodowe uczniów i słuchaczy, oraz praktyczna nauka zawodu w oparciu o nowoczesne pracownie i warsztaty. Absolwenci są gotowi do podjęcia zatrudnienia w przedsiębiorstwach z przemysłu metalowego w zakresie: obróbki skrawaniem, informatyczną w zakresie programowania maszyn CNC, automatyki przemysłowej, jak również w branży spawalniczej. Kształtowanie umiejętności i postaw zawodowych umożliwiających dostosowanie się do zmieniającego się rynku pracy i wymagań stawianych przez pracodawców.

Centrum Kształcenia Zawodowego jest instytucją szkoleniową, wpisaną do rejestru instytucji szkolących w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie. Posiada Akredytację Programu Kształcenia Zawodowego na szkolenia w zakresie: programowania i obsługi obrabiarek numerycznych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, automatyk.

Centrum od 2005 roku ma uprawnienia ośrodka egzaminacyjnego. Przeprowadzało egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie z branży budowlanej jak: wytwarzanie wyrobów stolarskich, wykonywanie robót drogowych, wykonywanie robót malarsko- tapicerskich, wykonywanie robót posadzkarsko okładzinowych, wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych.

Fotorelację z obchodów 25-lecia CKZ: https://ckz.radom.pl/uroczystosci-25-lecia-powstania-ckz/