Maturzyści z “Samochodówki” już wiedzą jak zadbać o swoją przyszłość

W czwartek, 20 stycznia 2022 r, gościliśmy w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu. Celem spotkania było zapoznanie tegorocznych maturzystów z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, pokazanie atutów Radomia, jako idealnego miasta do życia zarówno prywatnego jak i rozwoju zawodowego. Ten zawodowy rozwój jest możliwy poprzez pracę, a taką oferują, prężnie działające, radomskie firmy.

Spotkanie z maturzystami odbyło się w ramach projektu “Mój zawód moja przyszłość”.

W wydarzeniu uczestniczyły trzy klasy maturalne. Poruszone zostały takie tematy jak: podjęcie dalszej ścieżki kształcenia w Radomiu – na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym oraz pracy w perspektywicznych radomskich firmach.

W wydarzeniu wzięli udział:

dr Zbigniew Chmielewski z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

Ewelina Barszcz z Ośrodka Informatyki i Promocji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

Anna Abramowicz z firmy Dürr Poland

Agnieszka Witczak-Armacińska, Samodzielny Referent z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Na wstępie uczniowie poznali mało znane atuty naszego miasta oraz mapę gospodarczą. Dowiedzieli się jak wiele firm powstało w Radomiu i które z zawodów są na topie wśród radomskich pracodawców. Przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego zapoznali młodzież z ofertą dalszego kształcenia na wydziałach: Mechanicznym, Transportu, Elektrotechniki i Informatyki oraz Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa. Przedstawicielka firmy Dürr Poland opowiedziała młodzieży jak wygląda praca w reprezentowanej przez nią firmie, jakie są nowinki techniczne oraz wymogi względem pracowników. Podkreśliła także atuty Radomia i firm, które działają w naszym mieście. By w nich pracować jak zaznaczyła należy posiadać konkretne umiejętności i znać języki obce.

Maturzyści wykazali zainteresowanie tematyką poruszaną w ramach projektu: “Mój zawód moja przyszłość”, a także zagłębili się w szczegółową analizę oferty dalszego kształcenia, przedstawioną przez kadrę UTH.