I Radomski Festiwal Kariery 2019

Trwają intensywne przygotowania do I RADOMSKIEGO FESTIWALU KARIERY 2019. Ruszamy 23 października 2019 roku o godzinie 9.00 w Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu przy ul. Pułaskiego 6/10. Uczestnikami Festiwalu będzie 40 przedstawicieli radomskiego przemysłu i 9 szkół zawodowych. Festiwal jest skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, doradców zawodowych i dyrektorów szkół. Na Festiwalu oprócz części wystawienniczej odbędzie się szereg warsztatów organizowanych przez firmy i szkoły zawodowe. Odbędzie się również panel dyskusyjny skierowany do doradców zawodowych i dyrektorów szkół, którego panelistami będą wyspecjalizowani doradcy zawodowi na poziomie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedstawiciele firm z działów HR.

Promocja radomskiego przemysłu wśród uczniów szkół podstawowych oraz doradców zawodowych to główny cel Radomskiego Festiwalu Kariery, który odbędzie się w środę 23 października 2019 w Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu. W wydarzeniu weźmie udział 30 radomskich firm, m.in. branży metalowej, automatyki, elektrotechniki, transportowej i spożywczej, które zaprezentują swoje sztandarowe produkty. Własne stoiska przygotowują też radomskie szkoły zawodowe – ” Chcemy pokazać uczniom ósmych klas szkół podstawowych jasno określoną ścieżkę edukacji, która umożliwi zawodową karierę w radomskich firmach. Zależy nam na tym, by nasza młodzież nie musiała wyjeżdżać z Radomia i szukać szczęścia poza granicami naszego miasta ” – mówi Katarzyna Kalinowska – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia.

W ramach Festiwalu planowane są m.in. warsztaty dla uczniów z zakresu programowania robotów, programowania Minecraft, projektowania stron internetowych, elektroniki, automatyki, a także warsztaty krawieckie, fryzjerskie i kulinarne. – “To projekt, który dedykujemy uczniom ósmych klas szkół podstawowych i ich rodzicom. We współpracy z pracodawcami chcemy pokazać możliwości radomskich firm. Jest to wzmocnienie tych działań, które podjęliśmy już kilka lat temu czyli wdrażania systemu kształcenia dualnego” – mówi Karol Semik – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia.

Radomski Festiwal Kariery odbędzie się w środę, 23 października w Instytucie technologii Eksploatacji przy ul. Pułaskiego 6/10 w godz. 9.00 – 14.00.

Zobacz podobne aktualności