I Radomski Festiwal Kariery 2019

I RADOMSKI FESTIWAL KARIERY 2019 za nami. Trzydzieści firm z branż: metalowej, spożywczej, automatyki, transportowej oraz wszystkie radomskie szkoły zawodowe zaprezentowały swoją ofertę , której odbiorcami byli uczniowie klas ósmych wszystkich radomskich szkół podstawowych, którzy wkrótce będą wybierać kierunek kształcenia.

“Chcemy odczarować radomski rynek, radomską gospodarkę i pokazać młodzieży, że w Radomiu są firmy, które mogą zaoferować doskonałą ścieżkę kariery zawodowej. Jestem przekonana, że rezultatem festiwalu będzie mądra decyzja, przed którą stoją uczniowie ósmych klas szkół podstawowych” – mówiła pani Katarzyna Kalinowska – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia

Podczas Festiwalu swoje oferty kształcenia przedstawiły też radomskie szkoły zawodowe. Wiceprezydent Karol Semik przypomniał, że już teraz oferta radomskich szkół technicznych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Naukę w tego typu szkołach wybiera około 60 procent wcześniej absolwentów gimnazjów, a teraz gimnazjów i szkół podstawowych.
“Ma to podłoże związane z naszą współpracą z pracodawcami. W skali kraju jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o system kształcenia dualnego. W tym roku mamy już pierwszych absolwentów. Myślę, że to co już udało się zrobić jest gwarancją, że ten system będzie trwał i będzie dobrze dostosowany do rynku pracy” – ocenił pan Karol Semik – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia.

Zdaniem prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej Łukasza Białczaka system kształcenia dualnego, który łączy zdobywanie wiedzy w szkole z praktyczną nauką zawodu u pracodawcy to bardzo dobre rozwiązanie, które powinno być rozwijane.
“Współpraca pomiędzy miastem, przedsiębiorcami i szkołami jest wzorowa. Efektem jest to, że absolwenci szkół ponadpodstawowych natychmiast znajdują pracę i są do niej bardzo dobrze przygotowani” – podkreślił pan Łukasz Białczak.

I RADOMSKI FESTIWAL KARIERY zorganizowało Biuro Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej, Izbą Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu, Siecią Badawczą ŁUKASIEWICZ – Instytutem Technologii Eksploatacji oraz Stowarzyszeniem Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. DZIĘKUJEMY wszystkim wystawcom – radomskim firmom i szkołom zawodowym za ogromne zaangażowanie w organizację i przygotowanie wszystkich atrakcji w postaci pokazów i warsztatów, które wręcz porwały odwiedzających uczniów i przyczyniły się do sukcesu wydarzenia.

I RADOMSKI FESTIWAL KARIERY

I RADOMSKI FESTIWAL KARIERY 2019 – 23 PAŹDZIERNIK 2019

Opublikowany przez Invest in Radom Czwartek, 24 października 2019
Zobacz podobne aktualności