REKRUTACJA 2020 – zakończenie naboru do szkół ponadpodstawowych

Zakończył się, prowadzony drogą elektroniczną, nabór do radomskich szkół ponadpodstawowych. Minął już termin, w którym uczniowie zakwalifikowani mieli potwierdzić wolę uczęszczania do poszczególnych placówek. Dziś zostały opublikowane listy przyjętych na rok szkolny 2020/2021. Łącznie radomskie szkoły przyjęły 2727 uczniów, w tym: do liceów ogólnokształcących – 1311 uczniów (48,1 % wszystkich przyjętych), do techników 1104 uczniów (40,5 %) i do szkół branżowych I stopnia – 312 uczniów (11,4 %). – To kolejny rok, kiedy ponad połowa ogólnej liczby kandydatów wybrała naukę w szkołach zawodowych. Pozytywna tendencja została podtrzymana. Rekrutacja najlepiej wypadła w liceach o numerach od I do V oraz w XI LO im. S. Staszica. Jeśli zaś chodzi o szkoły techniczne, to najwięcej kandydatów starało się o przyjęcie do techników: w Zespole Szkół Elektronicznych i Zespole Szkół Technicznych.

Po zakończeniu naboru prowadzonego w systemie elektronicznym szkoły ponadpodstawowe dysponują jeszcze wolnymi miejscami. W liceach jest ich – 193, w technikach – 173 i szkołach branżowych – 108 wolnych miejsc. Jednocześnie pozostało 159 osób, które nie zostały zakwalifikowane do żadnej ze szkół. – To przede wszystkim uczniowie, którzy wybrali najbardziej oblegane szkoły, a uzyskali zbyt małą liczbę punktów lub wybrali tylko jedną szkołę. Od jutra w systemie będzie widoczny wykaz wszystkich wolnych miejsc. Uczniowie, którzy jeszcze nigdzie nie zostali przyjęci będą mogli składać dokumenty w wybranych szkołach. O ich przyjęciu będą decydowali dyrektorzy placówek.

Wszelkie statystyki dotyczące wolnych miejsc w poszczególnych szkołach będą ogólnodostępne na stronie www.oswiatawradomiu.pl – Nabory – Aplikacja Nabory do szkół ponadpodstawowych.

 

Zobacz podobne aktualności