Maturzyści z Przysuchy gotowi na zmiany

W ramach projektu „Mój zawód moja przyszłość” odwiedziliśmy maturzystów z Zespołu Szkół numer 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. Wszystko w ramach projektu promującego kształcenie zawodowe.

Podczas spotkania, które miało miejsce 15 marca maturzyści zapoznali się z ofertą dalszego kształcenia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Najwięcej czasu poświęcono na przybliżenie oferty Wydziału Mechanicznego, który reprezentował Zbigniew Noga. Wykładowca podzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem zawodowym a także wspomniał, że sam jest absolwentem Zespołu Szkół numer 2 w Przysusze. Jak zaznaczył najważniejsze jest dobre wykształcenie a później rozwojowa praca.

Do odważnych decyzji w kwestii studiów i pracy zachęciła abiturientów Ilona Gajda, prezes Rohrbogen Sp.z o.o. Jak podkreśliła warto rozwijać swoje umiejętności, uczyć się języków obcych i zdobywać doświadczenie u najlepszych a tych nie brakuje w Radomiu i regionie. Prezes radomskiej firmy wspomniała o zakładach skupionych w Radomskim Klastrze Metalowym a także zawodach, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie.

Agnieszka Witczak- Armacińska z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu zachęciła abiturientów do pozostania w Radomiu – mieście, które stwarza warunki rozwoju dla dobrze wykształconych, młodych osób.

Na koniec spotkania abiturienci obiecali zagłębić się w tematykę poruszoną podczas spotkania. Wynik matury, jak zaznaczyli, będzie decydujący w kwestii wyboru studiów oraz znalezienia pracy.

Zobacz podobne aktualności
Trwa rekrutacja na Psychologię - nowy kierunek studiów na UTH w Radomiu

Trwa rekrutacja na Psychologię - nowy kierunek studiów na UTH w Radomiu

Psychologia, to nowy kierunek studiów uruchomiony na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu. Rekrutacja na nowy kierunek pięcioletnich studiów…
Zarządzanie i inżynieria produkcji – nowy kierunek na UTH

Zarządzanie i inżynieria produkcji – nowy kierunek na UTH

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu uruchomił nowy kierunek studiów. Studenci będą mogli kształcić się w zarządzaniu i inżynierii…
Robotyka i automatyzacja procesów – nowy kierunek na UTH

Robotyka i automatyzacja procesów – nowy kierunek na UTH

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu uruchomił nowy kierunek studiów. Studenci będą mogli kształcić się w zakresie robotyki i…