Maturzyści z Szydłowca zapoznali się z ofertą dalszego kształcenia oraz oczekiwaniami jakie stawia przed nimi rynek pracy

W ramach kontynuacji projektu “Mój zawód moja przyszłość”, który ma na celu promocję kształcenia zawodowego odwiedzamy szkoły w regionie.

W czwartek, 10 marca 2022 r, gościliśmy w Zespole Szkół imienia Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Celem spotkania było zapoznanie tegorocznych maturzystów z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, pokazanie atutów Radomia, jako idealnego miasta do życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Ten zawodowy rozwój jest możliwy poprzez pracę, a taką oferują, prężnie działające, radomskie firmy.

Podczas czwartkowego spotkania w szydłowieckiej szkole poruszone zostały takie tematy jak: kontynuacja dalszej ścieżki kształcenia w Radomiu – na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym oraz pracy w perspektywicznych radomskich firmach.

W wydarzeniu wzięli udział:

Robert Gielniewski z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

Jerzy Widuliński wraz z pracownikiem – reprezentujący firmę Pronar

Agnieszka Witczak-Armacińska z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Na wstępie uczniowie poznali mało znane atuty Radomia oraz mapę gospodarczą. Dowiedzieli się jak wiele firm powstało w Radomiu i które z zawodów są na topie wśród pracodawców. Przedstawiciel Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego zapoznał młodzież z ofertą dalszego kształcenia na wydziałach: Mechanicznym, Transportu, Elektrotechniki i Informatyki oraz Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa.

Przedstawiciele firmy Pronar – producenta narzędzi specjalnych, służących do obróbki plastycznej tworzyw sztucznych i metali lekkich opowiedzieli abiturientom jak wygląda praca w tej firmie, jakie są nowinki techniczne oraz wymogi względem pracowników. Podkreślili także atuty Radomia i firm, które działają w naszym mieście. By w nich pracować jak zaznaczyli należy posiadać konkretne umiejętności. Jerzy Widuliński, prezes firmy Pronar zachęcił młodych do świadomego wyboru zawodu technicznego, oraz nabycia umiejętności, które daje praktyka i praca w firmach z potencjałem.

Maturzyści wykazali zainteresowanie tematyką poruszaną w ramach projektu: “Mój zawód moja przyszłość”, a także zagłębili się w szczegółową analizę oferty dalszego kształcenia, przedstawioną przez przedstawiciela UTH.

Zobacz podobne aktualności