Maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych w Siennie poznali wymogi radomskiego rynku pracy

W ramach kontynuacji projektu “Mój zawód moja przyszłość”, 28 marca odwiedziliśmy maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych w Siennie.

Celem spotkania było zapoznanie abiturientów z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, pokazanie atutów Radomia, jako idealnego miasta do życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Ten zawodowy rozwój jest możliwy poprzez pracę, a taką oferują, prężnie działające, radomskie firmy.

Podczas poniedziałkowego spotkania w szkole w Siennie poruszone zostały takie tematy jak: kontynuacja dalszej ścieżki kształcenia w Radomiu – na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym oraz pracy w perspektywicznych radomskich firmach.

O wymogach współczesnego rynku pracy, oczekiwaniach pracodawcy względem pracownika a także pracy w prężnie prosperującej firmie opowiedziała młodzieży Beata Kosior, reprezentująca Zakłady Automatyki Kombud S.A. Radomska firma, to lider w branży systemów sterowania ruchem kolejowym.

O atutach Radomia opowiedziała maturzystom Anna Adamczyk z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Warto wśród nich wymienić dobrą lokalizację, tańsze niż w dużych aglomeracjach koszty utrzymania, dobrą infrastrukturę i bezpieczeństwo.

Abiturienci dowiedzieli się jak wiele firm powstało w Radomiu i które z zawodów są na topie wśród pracodawców.

Zobacz podobne aktualności