Spotkania z maturzystami w ramach projektu “Mój zawód moja przyszłość”

Warto kontynuować naukę na studiach, zdobyć dobry zawód i podjąć pracę, która da satysfakcję i korzyści. To wszystko jest możliwe w Radomiu, mieście, które stwarza możliwości rozwoju osobistego i zawodowego młodym ludziom. To motto spotkania, które 14 stycznia 2022 r. miało miejsce w dwóch radomskich szkołach w ramach kontynuacji projektu “Mój zawód moja przyszłość”. Uczestniczyli w nim maturzyści i wybrane klasy przedmaturalne. Kolejne spotkania, w pozostałych, radomskich szkołach zawodowych odbędą się do końca tego miesiąca w wersji stacjonarnej bądź online.

Spotkania odbyły się w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu oraz Zespole Szkół Zawodowych im.mjr H. Dobrzańskiego “Hubala” w Radomiu.

Tematem wydarzenia była promocja radomskiego przemysłu, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego oraz Miasta Radom, jako atrakcyjnego miejsca do kształcenia, rozwoju zawodowego i życia.

W spotkaniu, które miało miejsce w “Elektroniku” uczestniczyli: Anna Ciesielska-Siek z firmy Kombud, Bartłomiej Świątek z firmy Dürr Poland, przedstawiciele UTH: dr hab.inż. Tomasz Perzyński, prof. UTH, Dziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i informatyki oraz Ewelina Barszcz z Ośrodka Informatyki i Promocji UTH a także Anna Adamczyk z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

W spotkaniu, które miało miejsce w “Hubalu” uczestniczyli: Janusz Trojanowski, prezes firmy GGG – eksperta w produkcji precyzyjnych detali w technice CNC oraz montażu mechanicznego, dr. inż. Zbigniew Chmielewski z Wydziału Mechanicznego UTH i Ewelina Barszcz z UTH oraz Krzysztof Turek z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć