Trwa rekrutacja na Psychologię – nowy kierunek studiów na UTH w Radomiu

Psychologia, to nowy kierunek studiów uruchomiony na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu.

Rekrutacja na nowy kierunek pięcioletnich studiów magisterskich rozpoczęła się we wrześniu, zaraz po tym jak Polska Komisja Akredytacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki wyraziły zgodę na jego uruchomienie.  

W trakcie pięcioletnich studiów można zdobyć nie tylko wiedzę z zakresu psychologii ogólnej, ale również wybrać określoną specjalizację, np. psychologię kliniczną, psychologię reklamy czy psychologię społeczną. 

Absolwentów tego kierunku chętnie zatrudniają instytucje oświatowe, placówki medyczne, firmy reklamowe, specjalizujące się w sprzedaży czy transportowe.

Psychologia, jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2021/2022 znalazła się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych kierunków na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich, według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów. Zgłoszenia pochodziły od 35 264 tys. osób.

Więcej informacji o KIERUNKU PSYCHOLOGIA na UTH TUTAJ

Rekrutacja odbywa się w  Systemie Internetowej Rekrutacji Kandydata  (SIRK) do 30 września tego roku.

Źródło: uniwersytetradom.pl

Zobacz podobne aktualności
Trwa rekrutacja na Psychologię - nowy kierunek studiów na UTH w Radomiu

Trwa rekrutacja na Psychologię - nowy kierunek studiów na UTH w Radomiu

Psychologia, to nowy kierunek studiów uruchomiony na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu. Rekrutacja na nowy kierunek pięcioletnich studiów…
Zarządzanie i inżynieria produkcji – nowy kierunek na UTH

Zarządzanie i inżynieria produkcji – nowy kierunek na UTH

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu uruchomił nowy kierunek studiów. Studenci będą mogli kształcić się w zarządzaniu i inżynierii…
Robotyka i automatyzacja procesów – nowy kierunek na UTH

Robotyka i automatyzacja procesów – nowy kierunek na UTH

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu uruchomił nowy kierunek studiów. Studenci będą mogli kształcić się w zakresie robotyki i…