Wybór odpowiedniego modelu kształcenia i zdobycie dobrego zawodu

Wybór odpowiedniego modelu kształcenia i zdobycie dobrego zawodu, który pozwoli odnaleźć się na rynku pracy, to wyzwanie przed którym już niebawem staną uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Rolą rodziców i opiekunów jest wsparcie młodych osób w podjęciu odpowiedniej drogi kształcenia, uwzględniając ich potencjał, zdolności, predyspozycje a także mając na uwadze wyzwania jakie stawia rynek pracy. Już wkrótce kontynuując projekt „Mój zawód, moja przyszłość”, wspólnie z przedsiębiorcami będziemy gościć w radomskich szkołach – na wywiadówkach. To właśnie podczas spotkań z rodzicami ósmoklasistów, będziemy starali się przybliżyć najważniejsze kwestie związane z wyborem odpowiedniej ścieżki kształcenia dla ich pociech.

Poniżej zamieszczamy materiał, który pozwoli odpowiedzieć na wiele kwestii: czy i dlaczego warto wybrać Radom na miejsce do życia i rozwoju, jak kształtuje się obraz gospodarczy miasta, które z zawodów są najbardziej poszukiwane, jak wygląda kształcenie dualne w naszym mieście i jakie daje korzyści uczniom. Wspomniane kwestie poruszą: przedstawicielka Urzędu Miejskiego i przedsiębiorcy, reprezentujący Radomski Klaster Metalowy. W poniższym materiale przedsiębiorcy podzielą się z Państwem informacjami między innymi o potencjale branży metalowej w Radomiu a także ścieżkach rozwoju jakie firmy oferują swoim pracownikom.   

Ufamy, że poniższy materiał pozwoli zyskać wiedzę pomocną w podjęciu właściwej decyzji w wyborze odpowiedniej ścieżki kształcenia.

Tu znajdziesz nasz materiał: https://youtu.be/nRzPXhxLRk4

https://youtu.be/nRzPXhxLRk4
Zobacz podobne aktualności